ال 90

تندر 90 یکی از سدان‌های ساخت رنو است که از چندین سال پیش وارد بازار ایران شد. تندر 90 یا همان ال 90 در بازارهای جهانی از جمله روسیه و برزیل با نام داچیا لوگان شناخته می‌شود و توسط برند داچیا که یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی رنو در کشور رومانی است، به تولید می‌رسد.

تندر 90 در ابتدا قرار بود به عنوان جایگزین پیکان به بازار بیاید اما این وعده هیچ گاه محقق نشد و به دلایل مختلفی از جمله تحریم‌های بین المللی علیه ایران، تندر 90 در عمل به یک خودرو دور از دسترس برای قشر ضعیف جامعه تبدیل شد. به هر روی تولید ال 90 در ایران ادامه یافت و این خودرو با استقبال بسیار خوب مشتریان روبه‌رو شد.

[mkd_image_gallery type=”slider” autoplay=”5″ slide_animation=”fade” pretty_photo=”no” navigation=”yes” pagination=”yes” image_size=”900×506″ images=”3380,3381,3382,3383″]

تندر 90 در حال حاضر توسط شرکت‌های ایران خودرو و پارس خودرو به تولید می‌رسد. یکی از مهم‌ترین نکات مثبت در ال 90، ویژگی‌های فنی مناسب به همراه استهلاک پایین است که در مقایسه با بسیاری از رقبا از جمله پژو پارس، دنا، رانا و 206 صندوق دار عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

تندر 90 در چند تیپ محتلف عرضه می‌شود؛ E0، E1 و E2 که از نظر آپشن‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند ولی تفاوتی میان ویژگی‌های فنی آنها نیست. به علاوه اینکه کمی بعد از عرضه تندر 90 با جعبه دنده دستی، ایران خودرو و پارس خودرو تصمیم به عرضه جعبه دنده اتوماتیک را هم برای این خودرو گرفتند. البته تولید تندر 90 اتوماتیک در حال حاضر متوقف شده است.

[mkd_separator position=”center” color=”#b7b7b7″ border_style=”dashed”]