داستر

داستر یک خودروی SUV کامپکت است که به صورت مشترک توسط رنوی فرانسه و زیرمجموعه رومانیایی آن یعنی داچیا از سال ۲۰۱۰ در حال تولید است. این محصول در بازار برخی کشورها مانند هند، ایران قزاقستان، روسیه، مکزیک، مصر، آفریقای جنوبی، اوکراین، امارت عربی متحده و در امریکای شمالی با نام رنو داستر عرضه می شود. همچنین این خودرو در روسیه و هند با نام نیسان ترانو ( Nissan Terrano ) هم شناخته می شود.

[mkd_image_gallery type=”slider” autoplay=”5″ slide_animation=”fade” pretty_photo=”no” navigation=”yes” pagination=”yes” images=”3386,3387,3388,3389″ image_size=”900×506″]

داچیا برای اولین بار و به صورت رسمی در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از داستر رونمایی کرد؛ این خودرو سومین محصول این شرکت بعد از ساندرو است که بر اساس پلتفرم لوگان ساخته شده است.
در سال ۲۰۱۴، ۴۰ درصد فروش جهانی داستر با برند داجیا و ۶۰ درصد هم با برند رنو بوده است. همچنین درصد اندکی نیز با برند نیسان ترانو در روسیه و هند به فروش رسیده است. همچنین در پایان سال ۲۰۱۵ مدل پیکاپ چهار در دو کابین از داستر با نام رنو داستر اروک ( Renault Duster Oroch ) در بازار امریکا شمالی عرضه شد.

داستر در ابتدا در مسابقات سرعت روی سطح یخی در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۹ معرفی شد. نسخه تولیدی این خودرو ۸ دسامبر ۲۰۰۹ به رسانه ها معرفی و سپس در مارس سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد.

[mkd_separator position=”center” color=”#b7b7b7″ border_style=”dashed”]