سراتو

در سال 2008 کمپانی کیا، نسل دوم کیا سراتو را به بازار جهانی عرضه نمود که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. این مدل در ابتدا تنها به‌صورت وارداتی در بازار ایران عرضه شد، اما پس از مدتی شرکت سایپا اقدام به عرضه مدل ایرانیزه این محصول در 4 تیپ مختلف نمود که ازلحاظ قدرت پیشرانه و امکانات باهم متفاوت بودند. کیا سراتو سایپا به‌طورکلی در 2 مدل آپشنال و معمولی و با دو پیشرانه 1600 سی‌سی و 2000 سی‌سی به بازار عرضه می‌شد.

نمونه‌های آپشنال کیا سراتو به امکاناتی همچون ورود و استارت بدون کلید، فرمان و دسته‌دنده چرمی، صندلی‌های چرمی، سانروف، اهرم تعویض دنده پشت فرمان، سیستم مولتی‌مدیا با صفحه‌نمایش 8 اینچی و آمپر سوپر ویژن (نورپردازی قرمزرنگ نشان‌دهنده‌ها) مجهز شده‌اند که هیچ‌کدام از این قابلیت‌ها در مدل معمولی آن به چشم نمی‌خورد.

[mkd_image_gallery type=”slider” autoplay=”5″ slide_animation=”fade” pretty_photo=”no” navigation=”yes” pagination=”yes” images=”3368,3369,3370,3371,3372″ image_size=”900×506″]

کیا سراتو معمولی ازلحاظ ظاهری تفاوت چندانی با آپشنال نداشته و در بخش فنی هم از مشخصات یکسانی برخوردارند، اما ازلحاظ امکانات عملاً شما با پرداخت قیمتی در حدود 90 میلیون تومان ماشینی با حداقل امکانات را از شرکت سایپا تحویل گرفته که حتی صندلی های چرمی هم ندارد و مطمئناً هیچ تفاوتی با خودروهای چینی رنج 50 میلیون تومان ندارد.

[mkd_separator position=”center” color=”#b7b7b7″ border_style=”dashed”]