سرویس دوره ای ساندرو 

تمام افرادی که خودرو دارند، از معنی و مفهوم سرویس دوره‌ای خودرو آگاه هستند ، انجام سرویس های دوره‌ای خودرو یکی از بهترین و موثرترین راه‌های است که موجب بیشتر شدن عمر بخش‌های مختلف خودرو می شود، و از‌ خراب شدن قطعات مهم خودرو جلوگیری می کند.

در این بخش لیست کامل از خدماتی که در سرویس دوره‌ای خودرو‌ی ساندرو موجود است و باید در مکانیکی‌های معتبر و مرتبط انجام شود اشاره می‌کنیم، در مرحله اول باید بعد از طی مسیر ۶ هزار کیلومتر تا ۷ هزار کیلومتر تعویض روغن، تعویض فیلتر روغن و‌ فیلتر هوا انجام شود.

در مرحله‌ی بعدی، بعد از ثبت هر ۲۰ هزار کیلومتر بر روی کیلومتر شمار خودرو باید فیلتر اتاق تعویض شود، علاوه بر آن بعد از ثبت هر ۴۰ هزار کیلومتر فیلتر بنزین باید تعویض شود البته در این مرحله دقت کنید که بنزين به کار رفته جنس و کیفیت مرغوبی داشته باشد.

در مرحله بعد مکانیک با نظارت‌ بر میزان کار کردن در جای خودرو و شرایط ترافیک تعویض شمع موتور را انجام می دهد.

دیگر خدماتی که باید بر طبق استاندارد خودرو ،مکانیک انجام دهد، استفاده از مواد با کیفیت و درجه یک است، که باعث بهتر کار کردن خودرو و جلوگیری از آسیب‌های ناگهانی می‌شود.

در بخش های بعدی در مورد دیگر خدمات توضیحات جامع و کامل را خواهیم داد، کسانی که خودروی ساندرو دارند به مطالب این سایت توجه کنند.

اهمیت انجام سرویس به موقع ساندرو

خودروی ساندرو بعد از تحویل به مدت دو سال یا ثبت ۴۰ هزار کیلومتر مسیر طی شده و انجام سرویس های دوره‌ای کامل خودرو تحت گارانتی قرار می‌گیرد.

انجام به موقع سرویس دوره‌ای خودرو‌ی مانند ساندرو باعث بهتر عمل کردن موتور آن می شود، و از مشکلات ریز و درشت بخش‌های مختلف خودرو پیشگیری می‌کند، چند نمونه از اهمیت سرویس دوره‌ای ساندرو را بازگو می‌کنیم.

به عنوان مثال اگر در انجام تعویض لنت ترمز کوتاهی کنیم و انجام ندهیم باعث می‌شود در حین ترمز گرفتن، صفحه لنت با دیسک ترمز برخورد کند و این درگیری باعث خراش و ضربه به دیسک شود.

این عمل باعث تابیده شدن و یا شکستن دیسک شده و به جزء صرف هزینه‌های بسیار زیاد ایمنی ماشین را هم کاهش پیدا کرده و جان راننده به خطر می‌افتد.

به همین علت سعی کنید حتما لنت ترمز را در وقت مقرر خود به مکانیکی نشان دهید و با انجام یک هزینه مناسب خیال خودتان را راحت کنید.

مهمترین بخش سرویس دوره‌ای ساندرو تعویض روغن موتور است، خودروی ساندرو دارای موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ محرک به سمت جلو است، برای پیشگیری و تنظیم لق و شل شدن سوپاپ‌ها از استکان تایپیت استفاده می کنند.

این قطعه‌ باید تنظیم لقی سوپاپ‌ها را باید به درستی انجام دهد، تنظیم درست و دقیق لقی سوپاپ‌ها باعث بهتر کار کردن خودرو و موتور می‌شود، این قطعه از خودرو با استفاده از روغن کار می کند، نبود روغن در این بخش از ساندرو باعث خرابی موتور ساندرو می شود.

در کل استفاده دقیق و چک کردن روغن موتور خودروی ساندرو باعث تضمین سلامتی و طولانی تر شدن عمر موتور خودرو می شود.

دیگر مرحله مهم سرویس دوره‌ای ساندرو که بسیار اهمیت دارد، تعویض به موقع فیلتر بنزین یا همان صافی بنزين است، بعد از طی کردن هر ۱۰ هزار کیلومتر باید تعویض انجام گیرد.

اگر در انجام این مرحله کوتاهی کنید، باعث روشن نشدن ماشین، سوختن پمپ بنزین خودرو، گرفتگی سوزن انژکتور و بد کار کردن موتور خودروی ساندرو می شود.

موارد گفته شده تنها چند بخش از سرویس دوره‌ای ساندرو می باشد، مراحل و بخش های بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام اهمیت بسیار زیادی دارد و در بهتر عمل کردن خودرو تاثیر مستقیم دارد.

 

سرویس دور‌ه‌ای ساندرو شامل چه بخش های می شود

در بخش ابتدایی چند نمونه از بخش‌های مختلف سرویس دوره‌ای ساندرو را ذکر کردیم، در این بخش هم چند نمونه دیگر را به اطلاع شما می‌رسانیم که باعث بیشتر شدن آگاهی نسبت به خدمات خودرو می‌شود.

بعد از انجام خدماتی چون تعویض روغن، تعویض فیلتر روغن، تعویض فیلتر اتاق و تعویض شمع موتور که هر کدام را در یک زمان به خصوص باید انجام داد به بخش آچار کشی می‌رسیم که بعد از ثبت ۸۰ هزار کیلومتر باید انجام شود.

در مرحله بعد به تعویض روغن گیربکس اتوماتیک که باید هر ۲۰ هزار کیلومتر انجام شود می‌رسیم، البته در این بخش به جنس و کیفیت روغن گیربکس دقت کنید که برای خودرو ساندرو از روغن ۱۰w40 استفاده کنید، تا بهتر و طولانی مدت عمل کند علاوه بر آن در صورتی که خودرو نیاز داشت از مکمل مخصوص گیربکس اتوماتیک هم می‌توان به صورت تزریق استفاده کرد.

در زمانی که شما برای سرویس دوره‌ای ساندرو به مکانیکی مراجعه کردید و متوجه رسیدن دوره‌ای تعویض روغن موتور شدید، توصیه می‌شود، حتما در همان موقع فیلتر روغن را هم تعویض کنیم، زیرا انجام این خدمات باعث طولانی تر شدن عمر موتور ساندرو می‌شود، علاوه بر آن اثر بسیار زیادی بر کاهش آلودگی منطقه می‌گذارد.

 

تعویض روغن ساندرو

همانطور که گفتیم روغن موتور یکی از مهمترین خدماتی است که رانندگان خودروهای چون ساندرو باید بعد از طی هر مسیر ۷۰۰۰ کیلومتری آن را انجام دهند، علاوه بر آن باید فیلتر روغن، فیلتر بنزین و فیلتر هوا را هم به صورت دقیق تعویض کنند.

به طور کلی استفاده از روغن موتور در هر خودروی باعث روانکاری قطعات اصلی موتور می‌شود، و در نتیجه تعویض این روغن باعث بهتر عمل کردن خودرو می‌شود.

اما اگر در زمان مقرر تعویض روغن موتور ساندرو صورت نگیرد، روغن موجود کیفیت مطلوب خود را از دست می دهد و نمی‌تواند به خوبی عمل کند و در محل عبور روغن جرم می‌بندد، و باعث آسیب‌های بسیار شدید موتور می‌شود و در نتیجه باید هزینه‌های بسیار زیادی که امروزه رو به افزایش است را محتمل شوید.

قبل از تعویض روغن موتور به چند نکته توجه کنید، مواردی که بر روی درب روغن موتور ذکر شده را با دقت مطالعه کنید و از مدت زمان کارکرد آن آگاه شوید، در دفترچه راهنمای خودرو ساندرو شما نام روغن‌ موتور مناسب موتور خودروی شما نوشته شده است و مدت زمان تعویض آن را هم يادداشت کرده‌اند.

البته توجه کنید برای تعویض روغن موتور ساندرو لازم نیست که شما حتما ۷ هزار کیلومتر را طی کنید، در مواقعی مانند پارک بودن به مدت طولانی خودروی ساندرو شما در پارکینگ بهتر است تعویض روغن خودرو را انجام دهید و از روغن‌ با کیفیت و مناسب هم استفاده کنید، بعد از طی کرده مسیر ۶ الی ۷ هزار کیلومتری وقت تعویض روغن موتور فرا می‌رسد.

 

 

تعویض لنت ساندرو

تعویض لنت ترمز مانند تعویض دیگر قطعات ماشین ساندرو نیاز به ثبت کیلومتر خاصی در کیلومتر شمار ماشین ندارد، تعویض لنت ترمز به نوع و كيفيت رانندگی مربوط است.

به عنوان مثال خودروی که بیشتر در خارج از شهر مسیر طی می‌کند و کمتر نیاز به ترمز کردن دارد در نتیجه در طول سال کمتر نیاز به تعویض لنت ترمز دارد.

اما خودروی ساندروی که بیشتر در سطح شهر مسیر طی می‌کند و دائم مجبور به ترمز کردن است، تعویض لنت ترمز آن باید سریعتر هم انجام شود.

همچنین لنت ترمز در خودروی گیربکس اتوماتیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تمام می‌شود.

برای اینکه همیشه از لنت ترمز خودروی ساندروی خود خیالتان راحت باشد، هر زمان که برای تعویض روغن موتور به مکانیک مراجعه می‌کنید، حتما بگویید که لنت ترمز را هم چک کنند.

 

تعویض فیلتر ساندرو

در این بخش می‌خواهیم در مورد تعویض فیلتر اتاق در خودرو ساندرو صحبت کنیم امروزه در خودروهای مدرن و جدید بخشی به نام فیلتر اتاق وجود دارد این بخش از خودرو یکی از مهم ترین و مفیدترین قطعات داخلی خودرو است.

این قطعه با فیلتر کردن هوای که از طریق سیستم به داخل ماشین وارد می‌شود باعث تهویه و پاک کردن هوا را دارد، واز ورود ذرات‌ای مانند گرده گیاهان، گرد، غبار و خاک به داخل ماشین جلوگیری می کند  و هوای تهویه شده را به سرنشینان عقب و جلو می‌بخشد.

برخی از افراد سودجو فیلتر اتاق ال ۹۰ را جایگزین فیلتر اتاق ساندرو می‌کنند که این عمل هیچ کارایی برای خودروی ساندرو ندارد.

البته توجه کنید فیلتر اتاق اصلی خودروی ساندرو از لحاظ سایز و اندازه نسبت به فیلتر اتاق تندر ۹۰ دو برابر می باشد، در زمان خرید خودروی ساندرو این نکته توجه کنید.

بعد از طی کردن مسیر بیست هزار کیلومتری در خودروی ساندرو باید نسبت به تعویض فیلتر اتاق ساندرو اقدام کنیم.

 

انجام سرویس ساندرو در شرق تهران

امروزه در شرق تهران برای انجام سرویس دوره‌ای ساندرو مکانیکی‌ها زیادی راه اندازی شده است، زمانی که شما خودروی ساندرو خود را برای انجام سرویس دوره‌ای به مکانیکی می‌‌برید باید در آن مکانیکی خدماتی از جمله تعویض روغن موتور و فیلترها، رفع عیب‌های برقی، تعمیر گیربکس، تعمیر باطری،  تعویض لنت ترمز، چک بالانس چرخ‌ها، شستشوی انژکتورها، شستشوی دیاگ و خدمات دیگری را انجام دهد.

نکته مهم و قابل توجه بعدی این می‌باشد که شما حتماً زمانی که خودروی خود را برای خدمات به مکانیک می‌برید باید آن شخص قابل اعتماد باشد و از روغن و لنت جنس مرغوب و باکیفیت استفاده کند و همچنین قیمت مناسب را در نظر داشته باشد.

سایر خدمات سرویس ساندر

اکثر خدماتی که باید در سرویس دوره‌ای ساندرو انجام شود را در موارد بالا ذکر کردیم، اما در بخش پایانی هم چند نمونه دیگر را به اطلاع شما می‌رسانیم.

خدماتی که باید انجام شود شستشوی گیربکس اتوماتیک است که باید هر پنج هزار کیلومتر انجام شود.

تعویض صفحه و دیسک که باید هر صد هزار کیلومتر انجام شود از دیگر خدمات است، همچنین از بازدید دیاگ و سیستم برقی خودرو که هر ۳۰ هزار کیلومتر است هم غافل نشوید.

خدمات دیگری که باید در سرویس دوره‌ای ساندرو انجام شود بازدید کامل جلوبندی است، که هر ۴۰ هزار کیلومتر باید انجام شود.

امیدواریم با مطالعه این مطالب آگاهی شما درباره خدمات سرویس دوره‌ای ساندرو افزایش پیدا کرده باشد و در انجام این خدمات کوتاهی نکنید تا خودروی شما آسیب و ضرر ناگهانی نبیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.